up
close_menu
pobierz aplikacje

pobierz aplikacje

Informacje o aplikacjach

Aplikacja mobilna „Be active in Ochotnica&Tylmanowa” to praktyczne narzędzie i kompendium wiedzy dla każdego turysty, ciekawego osobliwości przyrodniczych i chcącego dogłębnie poznać region Ochotnicy i Tylmanowej. Aplikacja zawiera przebieg tras turystycznych na terenie Gminy Ochotnica Dolna oraz powiązane z nimi punkty – miejsca atrakcyjne turystycznie. Wybranych zostało aż 150 ważnych miejsc z Ochotnicy i Tylmanowej znajdujących się na trasach lub w ich pobliżu.

Aplikacja umożliwia wyświetlenie konkretnej trasy i jej podgląd na mapie. Pojawia się także opis trasy, przykładowe zdjęcia z trasy oraz atrakcyjne punkty na szlaku. Istnieje możliwość uruchomienia nawigacji do punktu początkowego trasy z aktualnego miejsca pobytu użytkownika, a następnie uruchomienie nawigacji prowadzącej użytkownika po trasie. Przy każdym szlaku wyświetlany jest także profil wysokościowy trasy, informacje dotyczące tego ile czasu i ile kilometrów zostało do końca trasy. Aplikacja umożliwia także zmianę punktu końcowego trasy na dowolny punkt znajdujący się na trasie. Użytkownikowi korzystającemu z aplikacji tworzy się historia przebytych tras wraz z datami ich przejścia. Dostępne są także dane statystyczne odnoszące się do tego ile dana trasa została przebyta. Istnieje też możliwość udostępnienia na Facebook przebytej trasy.

Aplikacja obsługuje trzy języki: polski, słowacki i angielski. W aplikacji można znaleźć wiele informacji o Gminie Ochotnica Dolna, osobliwościach przyrody, historii i kulturze materialnej i duchowej Ochotnicy i Tylmanowej.

Użytkownik aplikacji może wziąć udział w grze terenowej „Zdobywca 4 wież”.

Aplikacja ma na celu popularyzację turystyki aktywnej i wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów w Gminie Ochotnica Dolna.

Wszystkie szlaki i miejsca atrakcyjne zostały zaznaczone na mapie przy użyciu różnych kolorów i symboli, które stanowią legendę.

Szlaki Piesze - Zielone

Szlaki Rowerowe - Czerwone

Szlaki Narciarskie - Niebieskie

Szlaki Tematyczne - Ciemnozielone 

Szlaki Biegowe - Żółte

Aplikacja wykorzystuje technologię GPS i działa w trybie offline.

Aplikację mobilną można pobrać ze sklepów: GooglePlay i AppStore

Ochotnica & Tylmanowa